Otváracie hodiny

Otváracie hodiny
SORA ELEKTRO, GELNICA

Po-Pia 08:30 - 16:30
Sobota 08:30 - 11:30
Nedeľa zatvorené
Obedná prest. 12:00 - 13:00

Dovoz tovaru

Dovoz tovaru

Pri nákupe tovaru v hodnote nad 350,- EUR poskytneme rozvoz tovaru v meste Gelnica bezplatne, tovar doručíme až pred váš vchod/bránu na naše náklady, čo je určite tiež nemalá nákladová položka, ktorú sme zákazníkovi ochotní poskytnúť zadarmo. Poskytnutie služby rozvozu tovaru je pre nás v dnešnej dobe už samozrejmosťou. Rozvoz tovaru vám zabezpečíme v celom okrese Gelnica, cenník našich služieb, dopravného a manipulačného je k dispozícii na našej predajni.

Existuje tri základné systémy kúrenia:

  • Lokálne vykurovanie - vykurovanie jednej miestnosti jedným ohrievačom - obvykle priamotopom bez rozvodov tepla a vykurovacích telies
  • Ústredné vykurovanie - jeden ohrievač vykuruje niekoľko bytov a poschodí jedného objektu
  • Diaľkové vykurovanie - viac objektov je vykurovaných z jedného ohrievača alebo systému ohrievačov umiestnených vo vzdialenej kotolni alebo pomocou výmenníka tepla

Ak váš predovšetkým byt je vykurovaný systémom diaľkového vykurovania, väčšinou nie je čo riešiť, keďže častokrát iný spôsob vykurovania si ani nemôžete zvoliť.

Ak však vykurujete alebo plánujete vykurovať lokálnym vykurovaním alebo ústredným kúrením, treba vedieť viac.
 

Plynové priamotopy patria všade tam , kde sa nevyplatí budovať zložité systémy vykurovania a napájať vykurovacie telesá na centrálny zdoj tepla. Rozlišujeme prenosné plynové priamotopy (napájané z tlakových nádob vykurovacím plynom - spravidla propan butánom) a statické - závesné plynové priamotopy (napojené na rozvody plynu v tlakových rúrkach). Je dôležité vedieť, že rozdiel nie je iba v statickosti priamotopu a jedná sa o konštrukčne úplne odlišné zariadenia.

Zemný plyn patrí v našich podmienkach vďaka svojej dostupnosti a komfortu k hlavnému zdroju energie pri vykurovaní budov. Plynové kotly sú najobľúbenejšie tepelné zdroje so širokými výkonovými rozsahmi na vykurovanie bytov i rodinných domov. Dostatok kvalitných výrobcov ponúka na trhnu skutočne veľké množstvo výrobkov, preto si vyberie skutočne každý.

Aktívny prístup k ekológii, snaha spotrebiteľov minimalizovať náklady na vykurovanie ale i v neposlednom rade i vyčerpateľnosť klasických zdrojov energie vedie k hľadaniu a vývoju stále nových zdrojov tepla a vykurovacích systémov. Výsledkom tohto procesu je množstvo nových vykurovacích zariadení, ktoré tiež nazývame alternatívne spôsoby vykurovania.

SORA ELEKTRO, Hlavná 338/58, GELNICA © 2012 | generuje