Special collection

Predchádzajúci článok: Tokajské výbery

Special collectionTieto vína sú určené pre gastronomické zariadenia, privátne archívy a špecializované vinotéky. V tejto kolekcii vyrábame akostné vína s prívlastkom z odrôd východoslovenskej a tokajskej oblasti. Tie najlepšie odrodové vína!Muškát žltý, bobuľový výber, Special Collection 2009,polosladké. Druhá úroda z mladého vinohradu. Víno s decentnou vôňou citrusovej kôrky, podporenou čisto naturálnym cukrom. Vhodný k plesnivým syrom a piškótovým zákuskom.

Tramín červený, výber z hrozna Special Collection 2009, polosladké. Korenisto – omamné víno s príjemnou kyselinkou, podporenou naturálnym cukrom. Vhodne sa snúbi s ázijskou kuchyňou, ale aj s hruškami s medovým karamelom. Vychutnať sa dá aj len tak, so slávnym kubánskym R & J.

Rizling vlašský, výber z hrozna Special Collection 2009, polosuché. Príjemné, svieže víno, plné minerálnych tónov a jemných citrusových chutí. Hrozno pochádza z najsevernejších polôh Slovenska, z pod Vihorlatu. Vhodný doplnok jemných paštét a ľahkých kuracích šalátov.

Special collectionsRulandské biele, výber z hrozna, Special Collection 2009, polosladké. Polosladký Ruland biely z Poruby pod Vihorlatom poteší jemným prírodným zvyškovým cukrom. Na jazyku je guľatý a príjemne sa pije. Odporúčame podchladiť na 10 – 12°C.

Víno kráľovnej Alžbety Special Collection 2009, polosuché. Ďalší ročník nášho cuvée z tokajských odrôd Furmint, Lipovina a Muškát žltý v ideálnom pomere. Bolo vyrobené najmodernejšími šetrnými technológiami. Jemný drevený nádych získalo takmer ročným zrením v sudoch. Decentná kyselinka ho udrží dlhší čas v dobrej kondícii.

Hankove víno, Special Collection 2009, polosladké. Toto vzácne cuvée bolo vyrobené z hrozna vinice Jozefa Hanka, dlhoročného vlastníka jedného z najlepších vinohradníckych honov na Slovensku. Vinicu vysadil v roku 1947, ale 16.9.1949 bol zatknutý a neprávom odsúdený za „zločiny velezrady“. Prežil 11 rokov v uránových baniach. Po rokoch získal v reštitúcii svoj milý vinohrad späť. V roku 2000 ho prenajal našej firme, ktorá ho v roku 2005 od starého pána, tesne pred jeho odchodom do večnosti, odkúpila. Každoročne ďakujeme za krásne vína. Vo víne nájdete jemné tabakové tóny s dochuťou horkej čokolády.

Furmint, výber z hrozna Special Collection 2010
, polosuché. Klasická tokajská odroda, vyrobená najmodernejšími technológiami vrátane riadenej fermentácie. Vysoko extraktívne víno plné ovocných chutí s prírodným zvyškovým cukrom. Príjemné, vhodné na dlhé posedenie s priateľmi.

Furmint, Sur lie, neskorý zber Special Collection 2010, polosladké. Táto základná tokajská odroda hrozna sa veľmi osvedčuje pre výrobu vína metódou Sur lie, pri ktorej mladé víno vyzrieva minimálne 3 mesiace na kvasniciach za občasného miešania. To vínu dodáva plnosť, komplexnosť. Veď ochutnajte… Zvyškový cukor je čisto prírodný.

Lipovina, neskorý zber, Special Collection 2010, polosladké. Toto podarené víno je vyrobené z hrozna, vypestovaného na jednom z najlepších honov slovenského Tokaja. Je mimoriadne šťavnaté a na odrodu Lipovina až netypicky aromatické. Je plné ovocnej chuti do života a rado Vám kúsok z nej odovzdá. Zvyškový cukor je prírodný a nižší alkohol Vám umožní dlhé posedenie pri poháriku. Potešte sa s ním.

Lipovina Natur, ýber z hrozna Special Collection 2010, polosuché. Ďalší ročník Lipoviny z našej vinice, ošetrovanej čisto naturálnymi prípravkami, ako sú feniklový olej, macerované bylinky a prírodné látky pre posilnenie imunity viniča. Pokojne si ňou pripite NA ZDRAVIE, veríme, že nesklame.

Devín, výber z hrozna Special Collection 2010, polosuché. Decentná vôňa nám pripomína tramínového „otca“, z ktorého bola táto slovenská odroda vyšľachtená. Jemný nádych kvetu bielej ruže sa snúbi s limetkovými tónmi. Ráčte ochutnať…

Nasledujúci článok: Virginia, Saturnia, Mystéria
Predajňa SORA ELEKTRO, Hlavná 338/58, GELNICA - spoľahlivá predajňa elektrospotrebičov, do chladničky od nás pridáme tokajské víno.
SORA ELEKTRO, Hlavná 338/58, GELNICA © 2012 | generuje